الگوریتم پنگوئن

گوگل پنگوئن

الگوریتم پنگوئن یا گوگل پنگوئن نام یکی از الگوریتم های گوگل که بسیار مهم و حساس و نام کد محرمانه این بروز رسانی است که اولین بار در ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ معرفی شد. به روز رسانی الگوریتم پنگوئن با هدف کاهش رتبه بندی سایت هایی که قوانین گوگل را نقض می کنند و با تکنیک های کلاه سیاه قصد دارند با افزایش مصنوعی رتبه بندی یک سایت و دستکاری لینک های اشاره شده به یک صفحه در نتایج تغییر ایجاد کنند ارائه شد.

تأثیر الگوریتم پنگوئن بر نتایج جستجو

بر اساس تخمین های گوگل، الگوریتم پنگوئن تقریبا ۳/۱ درصد از نمایشها های جستجو را به زبان انگلیسی، حدود ۳ درصد از زبان های آلمانی، چینی و عربی و دیگر زبان ها را تحت تاثیر قرار داد.

در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۲، گوگل پرده دیگری از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن معرفی و منتشر کرد، نام این بروز رسانی جدید called Penguin 1.1 است ، به گفته مت کاتز، رئیس سابق بخش مبارزه با اسپم وب سایت گوگل در این بروز رسانی، کمتر از یک دهم درصد از جستجوهای انگلیسی را تحت تاثیر قرار داد.

اساس به روز رسانی این بود که وب سایت هایی که با استفاده از تکنیک های دستکاری برای رسیدن به رتبه بندی بالا استفاده می کنند مجازات شوند.

در ژانویه ۲۰۱۲، الگوریتم called Penguin به روز رسانی شد و وب سایت هایی که بیش از حد تبلیغات در صفحات آنها بود و یا مطالب بسیار کمی داشتند هدف قرار داد.

الگوریتم پنگوئن ۳ در تاریخ ۵ اکتوبر ۲۰۱۲ منتشر شد و ۰٫۳٪ از نتایج را تحت تاثیر قرار داد.

پنگوئن ۴ (همچنین به عنوان پنگوئن ۲٫۰ شناخته می شود) در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۱۳ منتشر شد و ۲٫۳٪ از نتایج را تحت تاثیر قرار داد. پنگوئن ۵ (همچنین به عنوان پنگوئن ۲٫۱ شناخته می شود) در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۳ منتشر شد و حدود ۱٪ از نتایج را تحت تاثیر قرار داد و می توان گفت به روز رسانی نهایی الگوریتم گوگل پنگوئن در سال ۲۰۱۳ بوده است.

در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۴،Pierre Far از گوگل تایید کرد که الگوریتم Penguin 3.0 “بروز رسانی” شده است ، اما هیچ سیگنال جدیدی اضافه نشده است.

در ۷ آوریل ۲۰۱۵، جان مولر در hangout Google گفت که هر دو الگوریتم پنگوئن و  الگوریتم پاندا “در حال حاضر به طور منظم به روز نمی شوند” و به روز رسانی ها باید به صورت دستی انجام شود.

هدف استراتژیک الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن نمایش وب سایت های با کیفیت در بالاترین نتایج جستجوی گوگل است. با این حال، سایت هایی که در نتیجه این به روز رسانی ها کاهش یافته اند دارای مجموعه ای از ویژگی های مختلف هستند. هدف اصلی Google Penguin spamdexing مبارزه با بمباران لینک های اسپم است.

پنگوئن ۴٫۰ (۷th Penguin update)

در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ گوگل اعلام کرد که گوگل پنگوئن در حال حاضر بخشی از الگوریتم اصلی است. به این معنی که بروز رسانی الگوریتم پنگوئن در لحظه انجام می شود از این رو گوگل در مورد بازخوردهای آینده دیگر اعلامیه ای نخواهد داد.

تاثیر لحظه ای نیز بدان معنی است که وب سایت ها در لحظه رتبه بندی آن ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

پنگوئن ۴٫۰ بر خلاف به روز رسانی های قبلی وقتی لینک های بد را پیدا می کند وب سایت را از بین نمی برد. در عوض، لینکها را با امتیاز منفی عقب میراند ، به این معنی که آنها را نادیده میگیرند و دیگر نمیتوانند به رتبه بندی وبسایت تاثیر گذار باشند.

اگرچه بک لینک به عنوان یک عامل رتبه بندی به شدت تاثیر گذار است ، اما هر بک لینکی مورد توجه قرار نمی گیرد و کیفیت بک لینک پس از این به روز رسانی اهمیت دارد.

ده روز پس از انتشار به روز رسانی الگوریتم پنگوئن ، گوگل یک فرم بازخورد را آماده کرد که برای دو دسته از کاربران طراحی شده است:

افرادی که می خواهند گزارش اسپم وب را که هنوز هم پس از تغییر الگوریتم جستجو تغییری در رتبه بندی نمی کند و کسانی که فکر می کنند سایتشان به طور ناعادلانه توسط به روز رسانی پنگوئن پنالتی شده است را گزارش کنند.

گوگل نیز از طریق Google Webmaster Tools یا همان کنسول جستجو یک فرم بازبینی به نام Disavow Links ارائه کرد. در ژانویه ۲۰۱۵ جان مولر گوگل اعلام کرد که مجازات پنگوئن را می توان با نادیده گرفتن بعضی بک لینک ها برطرف کرد.

فرآیند معمول این است که لینک های بد را به صورت دستی ( یک فایل تکست ) با استفاده از ابزار Disavow Google جهت حذف اضافه کنید و سپس درخواست تجدید نظر را ثبت کنید.

البته گوگل می گوید:

این یک ویژگی پیشرفته است و باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. اگر نادرست استفاده شود، این ویژگی به طور بالقوه می تواند به عملکرد سایت شما در نتایج جستجوی Google آسیب برساند.

آقای مولر در این باره توضیح داد که این الگوریتم درصد لینکهای خوب را در مقایسه با لینک های بد تشخیص می دهد، بنابراین با ایجاد لینک های خوب تر ممکن است الگوریتم را به نفع شما به ارمغان بیاورد که منجر به بهبود رتبه می شود.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.