دلایل سرعت پایین سایت و چگونگی رفع آن با سئو

دلایل سرعت پایین سایت و چگونگی رفع آن با سئو

یکی از مسائل مهم در دسترسی کاربران به سایت حفظ سرعت بارگذاری می باشد. طبق تحقیقات صورت پذیرفته در عرض چند ثانیه اول اگر سایت شما باز نشود کاربر دیگر تمایلی به بازدید از سایت شما نشان نخواهد داد و به احتمال زیاد مشتری خود را از دست خواهید داد. برای این منظور همیشه بحث سرعت را در اولویت کار سئو سایت خود قرار دهید. در زیر به برخی علل کند شدن سرعت سایت و چگونگی رفع آن به وسیله سئو اشاره می کنیم:
زیاده روی در کد نویسی: چناچه در سایت بیش از اندازه از کد گذاری استفاده سبب پیچیده شدن صفحات وب گشته و در نتیجه سرعت صفحه به نزول پیدا می کند. بنابراین با عملیات سئو می توان کدها را با حفظ ساختار اصلی ساده نمود. این کار باعث می شود صفحه سریع تر بارگذاری شده و در نتیجه میزان ترافیک سایت بالاتر رود. در عملیات و اجرای برنامه نویسی سعی کنید مرتب ترین ساختار کد نویسی را انتخاب کنید که باعث بهبود سرعت و کارایی سایت گردند.
قرار گیری حجم بالایی از عکس های سنگین در سایت، قرار گیری فایل های سنگین بخصوص تصاویر زیاد با حجم زیاد مقدار سرعت سایت را تا حد زیادی کند می کند.

برای این که بتوانید سرعت سایت را بالا ببرید باید مقدار و حجم تصاویر خود را کمتر کنید و یا از تصاویری مناسب وب استفاده کنید.

استفاده ویدیو و کلیپ های فراوان نیز سرعت وب سایت را بسیار پایین می آورد و پهنای باند زیادی را از اینترنت را مصرف می نماید توصیه می شود چناچه مایل هستید سایت خوب و پرسرعتی داشته باشید مقدار ویدیو های خود را کم کنید.
چناچه سایت دارای هاستینگ اشتراکی باشد مقدار سرعت بارگذاری را تحت تاثیر قرار داده و سرعت باز کردن سایت را کند می کند. بنابراین برای رفع این مشکل می توان از میزبان های اختصاصی یا سرور مجازی مناسب استفاده نمود.
البته دلایل دیگری مانند عدم استفاده از cash، استفاده از نسخه های مختلف jQuery، استفاده از کدهای نامناسب جاوا اسکریپت، بکارگیری نوارابزارهای متعدد و کلیدهای دسترسی به شبکه های اجتماعی و غیره، استفاده از فرمت های نادرست عکس، درخواست های متعدد http، عدم استفاده از شبکه CDN و … باشد که در مقالات بعدی در مورد آن ها توضیح داده خواهد شد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.