سئو سایت: آیا تصاویر توسط گوگل خوانده می شود؟

سئو سایت: آیا تصاویر توسط گوگل خوانده می شود؟

شاید این سوال برای شما پیش می اید که آیا گوگل می تواند تصاویر و نیز محتوایی که در تصاویر چاپ و درج شده است بخواند. در پاسخی بسیار شفاف باید گفت که گوگل تا کنون نتوانسته است که محتوا و مطالبی که بر روی تصاویر موجود است را بخواند شاید در آینده بتواند همچنین امری را گوگل در پروسه سئو سایت انجام دهد. در ادامه بیشتر در خصوص سئو تصاویر خواهیم پرداخت.

تصاویر موجود در سایت در سئو

در پاراگراف بالا گفتیم که گوگل نمی تواند محتوای موجود در تصاویر را بخواند پس بنابراین چگونه می توانید در سرچ جستجو جایگاهی را به خود اختصاص دهیم. بدین منظور باید گفت که اگرچه گوگل نمی تواند تصاویر را بخواند اما تگ ALT و نیز توضیحاتی که برای عکس و تصاویر را می گذارید را می تواند بخواند و همین امر موجب می شود که شما در سرچ تصاویر در جایگاه و رتبه ای قرار گیرید.

درج کلمات کلیدی در تصاویر

برای اینکه ارتباط بیشتر تصاویر را به کلمه کلیدی اصلی سایت خود نشان دهید بهتر است کلمه کلیدی خود را در توضیحات و نیز تگ ALT که برای تصاویر است درج نمایید و همچنین نامگذاری نام فایل تصاویر را با درج کلمه کلیدی سایت انتخاب نمایید یا جایگاه بهتری را در سئو سایت بتوانید کسب نمایید. حجم تصاویر سایت را نیز کاهش دهید تا تایم و زمان طولانی را برای لود سایت نیاز نباشد زیرا که اثرگذاری منفی در سئو سایت می گذارد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.