سئو سایت: ترافیک فیک در سئو اثرگذار است؟

سئو سایت: ترافیک فیک در سئو اثرگذار است؟

ترافیک فیک و کاذب که به واسط نرم افزارها و نیز ربات هایی انجام می شود می تواند در پروسه سئو اثرگذار باشد؟ گفته ای که توسط افرادی که در زمینه ترافیک فیک کار می کنند این است که می تواند در روند سئو سایت و رنکینگ موتورهای جستجو اثرگذار باشد اما در حقیقت ترافیک فیکی که بر روی سایت وارد می شود آیا می تواند در روند سئوسایت اثرگذار باشد. در ادامه به آنالیز ترافیک فیک و کاذب در سئو سایت خواهیم پرداخت.

اثر ترافیک فیک در سئو سایت چیست؟

ترافیک فیک و کاذب کاربران فیک را به سایت شما وارد می کند و در واقع سایت شما از دید موتورهای جستجو و یا دیگر سایت های آنالیز آنلاین مانند الکسا پرترافیک به نظر خواهد رسید. ترافیک موجود در سایت شما به عنوان اعتباری برای سایت شما خواهد بود که توسط گوگل نیز مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع هرچه ترافیک سایت شما بیشتر باشد گوگل سایت شما را معتبرتر می شناسد. از این رو این ترافیک فیک به مانند کاربران واقعی در سایت شما از دید گوگل قرار می گیرد. این نرم افزارها و ربات ها چندین آی پی را استفاده می نمایند که فرمت طبیعی از ترافیک را برای شما فراهم می کند.

چطور ترافیک فیک می تواند تاثیر منفی در سئو داشته باشد؟

در پاراگراف بالا گفتیم که ترافیک فیک به مانند کاربران واقعی در سایت شما از دید گوگل می باشند. فرض نمایید شما برای سایت خود روزانه هزاران بازدید را خریده اید و حال اگر تمایل به تمدید ترافیک فیک نداشته باشید. در این صورت شما به یکباره هزاران بازدید را از سایت خود از دست می دهید که این خود اثرگذاری منفی در بهینه سازی سایت شما خواهد داشت زیرا ترافیک و اعتباری که پیش از این کسب کرده اید را از دست می دهید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.