سئو سایت : جست و جو در وب

سئو سایت : جست و جو در وب

یکی از بخش های مهم در سئو سایت دانش و اطلاعات در مورد بخش های مختلف و روابط افراد در برخورد با سایت ها و عملکرد خود سایت ها، خواسته های موتورهای جست و جو و… می باشد. کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را با روش های گوناگونی بستر اینترنت می یابند و ابزار متنوعی را در این راه به کار می گیرند. اما زمانی که سخن از خدمات جست و جو در وب می شود با توجه به نوع جمع آوری و نمایش اطلاعات با دو گروه اصلی روبه رو هستیم:

سئو سایت :‌ موتور جست و جو search engine

تفاوت دو گروه گفته شده در این بخش است که پایگاه داده ها موجود در موتورهای جستجو را نرم افزارها تشکیل می دهند در حالی که در بخش فهرست عوامل انسانی در آن دخیل هستند. امروزه دیگر مقدارعملکرد فهرست ها دیگر به میزان قبل نیست و موتورهای جستجو در برابر آن ها به برتری دست یافته اند. از جمله موتورهای جستجو می توان به مواردی همچون: google , bing , ask , gigablast , blekko , duckduckgo , yahoo و… را نام برد. عمل جمع آوری اطلاعات در موتورهای جستجو برعهده نرم افزارها می باشد. این نرم افزارها را به اسم روبات ( robot) یا نرم افزارهای اسپایدر ( spider) یا خزنده می نامند. که سئو کاران باید به طور مداوم و همیشه به دنبال تغییرات الگوریتم این نوع نرم افزارها برای اجرای عملیات سئو سایت باشند.

عملکرد موتورهای جستجو گر مختلف در اجرای سئو سایت

تقریبا عملکرد تمامی موتورهای جستجو با درجه های متفاوتی از موفقیت دارای کار و عملیات یکسانی هستند و آن نیز فراهم نمودن یک ابزار ساده جهت جستجو برای کمک به کاربران اینترنت در یافتن اطلاعات مورد نیاز خود می باشد. برای این هدف موتورهای جستجو از اطلاعات موجود در پایگاه داده خود بهره می برند که این اطلاعات نیز به راه های مختلفی تهیه می گردد. اما برای انجام سئو سایت باید هر یک از این موتورهای جستجو را به شکل جداگانه ای بررسی نمود و با توجه به الگوریتم و چارچوب ساختاری آن موتور بهینه سازی سایت مورد نظر را انجام داد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.