سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا به دلیل ضعف های هسته این سیستم مدیریت محتوا، کمی مشکل است ، اما برای سئو سایت جوملا با تغییرات در هسته جوملا امکان ارتقا رتبه در گوگل وجود خواهد داشت.

هر چند این تغییرات سواد کدنویسی می خواهد اما کامپوننت ها و پلاگین هایی برای این کار نیز وجود دارد که البته توصیه نمی شود ، در واقع ما مخالف هر گونه وابستگی به پلاگین و ابزار های جانبی هستیم ، زیرا ممکن است در آینده دسترسی به آن ها دیگر ممکن نباشد.

سئو سایت جوملا که از سیستم های مدیریت محتوای پرکاربرد گذشته در میان کاربران می باشد با رعایت نمودن چندین المان و متریک سئو ، اجرا می گردد.

پیش از انجام سئو سایت جوملا شاید بهتر باشد با مشکلات و باگ هایی که سیستم مدیریت محتوای جوملا دارد آشنا گردید.

مجموعه ها در سئو سایت جوملا

مجموعه در جوملا در واقع دسته بندی از موضوعات مختلف می باشد و با قرار دادن محتوا در مجموعه علاوه بر طولانی شدن URL این مورد نیز وجود دارد که هدینگ آن در H1 قرار نمی گیرد.

در واقع تیتر مجموعه با هدینگ H2 است این در حالی است که h2 برای تیتر داخلی صفحات باید استفاده گردد. ساده ترین راه حل این مشکل ساختن منو و فعال کردن گزینه نمایش عنوان است.

استفاده از کامپوننت k2 موجب طولانی تر شدن url می شود و بدین منظور اگر از مجموعه هسته جوملا استفاده نمایید عملکرد بهتری را در سئو سایت خود اجرا نموده اید.

همچنین برای کوتاه کردن آدرس صفحات (url) با تغییر در هسته جوملا یا استفاده از پلاگین یا کامپوننت های جوملا ضمن حذف آدرس های مجموعه از آدرس صفحات، id یا شماره درج شده در آدرس صفحات را نیز حذف کنید، این کار نه تنها باعث کوتاه تر شدن آدرس صفحات می شود بلکه آدرس صفحات را زیباتر می کند.

سئو سایت جوملا و canonical

در جوملا زمانی که مجموعه را ایجاد می نمایید و یا منوهای مخفی را تنظیم می کنید این مورد وجود دارد که محتوای ما از طریق چندین URL قابل دسترس باشد.

در واقع محتوای شما با دو URL و یا بیشتر توسط گوگل ایندکس می شود. برای رفع این مشکل می توانید از افزونه canonical استفاده کنید و آن را بارگذاری نمایید تا در تمامی صفحات شما rel=”canonical” درج شود. به واسط این قطعه کد شما به گوگل می گویید که اگر محتوایی را با url ایندکس نموده است اگر همان محتوا با url دیگر نیز قابل دسترس بود دیگر آن را ایندکس نکند.

سئو سایت جوملا و صفحه ۴۰۴

در سایت جوملا آیتم مشکل ۴۰۴ را نیز باید حل نمایید. زمانی که صفحه ای را پیش از این تولید نموده اید و حال آن url را حذف نمایید گوگل در پایگاه داده خود آن url را دارد و با صفحه ۴۰۴ روبه رو می شود که نکته منفی در سئو سایت شما محسوب می شود. برای رفع این مشکل می توانید صفحه ای را در مدیریت مطالب خود به جای صفحه ۴۰۴ تولید نمایید و در آن تصویری و یا اینکه محتوا یافت نشد را درج نمایید و حال وارد هاست خود شوید و با ادیت کد این امکان را فراهم کنید که در صورت یافت نشدن محتوا آن صفحه را بیاورد و دیگر از مشکل ۴۰۴ خود جلوگیری نموده اید.

هر چند ریدایرکت کردن صفحه ۴۰۴ با کد ۳۰۱ بهترین کار برای خلاصی از صفحات حذف شده به شمار می رود.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.