سئو سایت و sem چه فرق هایی با هم دارند؟

سئو سایت و sem چه فرق هایی با هم دارند؟

سئو سایت seo و sem بسیار مشابه یکدیگر می باشند و هر دو موتور جستجو را مورد هدف قرار می دهد با این تفاوت که sem مفهوم گسترده تری دارد و seo سئو را تحت پوشش خود قرار می دهد. Seo مخفف search engine optimization و sem مخفف search engine marketing می باشد. در ادامه به توضیحی بیشتر در خصوص تفاوت seo و sem خواهیم پرداخت.

سئو seo چیست

سئو seo در معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد که به واسط هم گام نمودن سایت با الگوریتم های موتورهای جستجو سعی در نمایش سایت در صفحه اول گوگل به واسط کلمه کلیدی مشخص قرار می دهد. سئو سایت seo لیستی از متریک ها و المان ها را شامل می شود که در درون سایت و بیرون سایت به صورت on-page و off-page قرار می گیرد. با پیاده سازی این المان ها می توانید سئو سایت را در کلمه کلیدی مشخص اجرا نمایید و در صفحه اول گوگل قرار گیرید.

Sem چیست؟

Sem بازاریابی موتور جستجو معنا می یابد که هدف خود را نمایش لینک سایت در موتور جستجو قرار می دهد. در sem هدف این می باشد که سعی شود لینک سایت را در کلمات کلیدی و نیز عبارات در موتور جستجو قرار دهد تا به واسط آن کلیک بر روی سایت و نیز ترافیک هدایت شده از سمت موتور جستجو افزایش یابد. Sem هدف خود را به منظور نمایش هرجه بیشتر لینک سایت در موتور جستجو قرار می دهد و آیتم هایی همچون سئو سایت ، بازاریابی محتوا ، برندسازی را برای خود در این میان تعریف می کند.

تفاوت seo و sem

Sem مفهومی گسترده تر از seo می باشد که تلاش خود را برای بدست آوردن بازار از موتورهای جستجو قرار داده است و در این میان لینک سایت را در موتور جستجو افزایش می یابد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.