سئو سایت URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟

URL آدرس صفحات به صورت فارسی برای سئو بهتر است یا انگلیسی؟ این سوالی است که برای بسیاری از کاربران مطرح می شود. وب مسترها در زمان تولید محتوا برای سایت خود این سوال را دارند که URL فارسی بهتر است یا انگلیسی و اثرگذاری هر یک در سئو سایت چگونه است. در ادامه به تشریح موضوع نامگذاری URL در سئو خواهیم پرداخت.

چه فرمتی از URL در سئو سایت بهتر است؟ URL فارسی بهتر است یا انگلیسی

پیش از اینکه بخواهیم بیان کنید که URL فارسی بهتر است یا انگلیسی باید بهترین فرمت URL را از دید گوگل و بهینه سازی سایت عنوان کنیم. از دید سئو URL بهتر می باشد که متناسب با کلمه کلیدی صفحه و نیز کلمه کلیدی سایت است.

خوانا بودن URL یعنی اینکه قابل خوانش به زبانی باشد مهم می باشد. کوتاه بودن نیز متریک دیگر در URL و آدرس صفحات می باشد. اینکه URL ما به زبان انگلیسی باشد یا فارسی از دید گوگل فرق چندانی نمی کند. اگر شما ترجمه مناسبی را از URL فارسی به انگلیسی داشته باشید پس گوگل کلمات کلیدی را در URL می تواند تشخیص دهد و فرقی نمی کند.

در ادامه به مزایایی که انتخاب URL به زبان فارسی و انگلیسی دارد می پردازیم.

مزایای انتخاب URL فارسی در سئو سایت

از پاراگراف بالا این نکته بدست می آید که URL ما باید قابل خوانش در زبان و نیز کوتاه باشد. اگر تیتر صفحه خود را عینا در آدرس صفحه و URL خود به زبان فارسی بگذارید و همچنین کلمات اضافه را در آن مانند “و” “تا” “با” “در” “از” “پس” “بر” “ها” “های” و غیره را حذف کنید پس شما فرمت مناسبی را برای URL صفحات خود تهیه نموده اید.

مزایای انتخاب URL انگلیسی در سئو

اگر تیتر صفحه خود را به درستی ترجمه کنید و در URL صفحه خود درج کنید پس گوگل همان کلمات کلیدی را در آدرس صفحه می خواند. انتخاب URL به زبان انگلیسی مزیتی که نسبت به زبان فارسی دارد این است که در زمان لینک گذاری و بک لینک سازی حجم کلمات کمتری را می گیرد. اگر شما بخواهید برای سایت خود را سایت های مختلف لینک سازی کنید URL فارسی با تعداد کارکترهای بیشتر همراه است.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.